3D Tasarım Şirketi Bulmak

3D Tasarım Şirketi Bulmak artık çok kolay giriyorsunuz internete arama yapıyorsunuz buluyorsunuz ama sonuçta bu bir hizmet işi…Hizmeti iyi yapmak var kötü yapmakta var. Bu nedenle 3d tasarım modelleme hizmeti alırken bazı şeylere dikkat edilmesi gerekiyor…Öncelikle modelleme şirketinin daha önceki referansları nasıl? onlara bakılması gerekiyor… Peki nedir bu 3d tasarım ve modelleme ?

Belirli başlı modeller sanal ortam içerisinde gerçeğe dayalı ölçü ve derinliklerine bağlı bir şekilde oluşan şeylere 3d modelleme denmektedir. Farklı bir adlandırma olarak da 3 boyutlu bir modelleme denilebilir. 3d modellemenin yapımı 3d mimari görselleştirme ve 3d mimari modelleme olarak da bilinmektedir. İngilizce dili yardımı ile aynı teknoloji kullanımı sonucu girmeyi başarmıştır. 3 boyutlu bir modellemede kullanılabilecek olan birçok ara yüz bulunmaktadır. Maya, 3DS Max, Cınema 4d, houdunı ve rhıno ara yüzleridir. Ve buna bağlı olarak bir yok yazılımda 3d mimari modelleme ile yapılabilir. Dünya üzerinde yaygın şekilde modellenen yazılımlar sıralananlardır.

3d modelleme avantajıyla birlikte mimari görselleştirme de yapılabilir. 3d mimari görselleştirme ile güzel şeyler ortaya çıkabilir. Veya daha başka bir şey olarak insana benzer bir karakter de üretimi yapılabilir. Günümüzde çekilmekte olan birçok film içerisinde bilim kurgu ve fantastik filmlerinde 3 modellemeden yararlanarak güzel filmler ortaya çıkmaktadır. Fantastik bir filmde uzaylı bir karakter 3d modellemeden yapılmaktadır örnek vermek gerekir ise.

 3D Modelleme Ne İşe Yarar?

Ne işe yaradığı tamamen kullanan kişiye kalan bir durumdur. Yani şu demek oluyor ki, hobi olarak kullanıp bir şeyler icra etmek isteyen kişi, harika bir tasarımlar dizayn edebilir. 3d modellemede para kazanmak için çabalama söz konusu ise, iş bulunabilecek çok sektör bulunmaktadır demektir. Ülke içerisinde yaygın kullanım alanı olan 3d mimari modelleme tarafındadır. Mimari yapılar tarafından katı modelleme ve görselleştirme adına yapılan işler 3d modelleme yardımı ile yapılır.

Kaynak : http://www.garadesign.com/3d-modelleme-nedir-ne-ise-yarar/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir